Як нараховувати зарплату медичним працівникам

페이지 정보

profile_image
작성자 Houston
댓글 0건 조회 479회 작성일 23-02-13 03:09

본문


МОН розробило постанову КМУ "Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів освіти", яка передбачає доплати медикам освіти за рахунок місцевого бюджету в розмірі 20% з 1 грудня 2020 року (підписано міністром МОН Шкарлет). Можна згадати скандальні випадки з невиплатою надбавок за роботу з коронавірусними хворими і заяви про те, що уряд не повинен займатися регіональною охороною здоров’я - на це повинні виділятися кошти з місцевого бюджету. «Керівник закладу охорони здоров’я повинен видати відповідний наказ, яким медпрацівнику буде нараховано доплату. Медичний працівник повинен ставитися до хворого як до близької людини, незважаючи на те, що йому доведеться надавати допомогу абсолютно чужим і незнайомим людям. Це сильно нагадує ситуацію із зростанням коштів в посадових окладах педагогів, який відкладався протягом декількох років через те, що в бюджеті не було грошей. Він говорить про те, що виконання програми державних гарантій медобслуговування має розпочатися на наступний рік. Так, за даними сайту Міністерства охорони здоров’я за 2021- й рік справедливі заробітні плати медичних працівників, за розрахунками МОЗ, повинні починатися з 23 тис. Відтак, у своєму бюджетному запиті на 2021 рік міністерство закладало видатки на медицину у розмірі 296 млрд грн, зокрема на програму медичних гарантій - 225 млрд грн.


Для цього вони подають відповідні заявки до Нацслужби здоров’я у межах Програмою медичних гарантій. Якщо медичний заклад спроможний і має необхідні фінанси», - зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко. Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу, передає УНН.За словами очільника МОЗ, у відомстві поставили за мету підняти зарплати медпрацівникам з 2022 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я. Ця сума дозволила б встановити реальні тарифи за надання медичної допомоги та суттєво підвищити зарплати працівникам системи охорони здоров’я. Однак при цьому можуть (це уже не обов’язково) орієнтуватися й на ЄТС бюджетників, а також Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, наказ Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі - Умови № 308/519). Більшість медзакладів-КНП пішли саме цим шляхом і система оплати праці у них така ж, як була за бюджетного минулого або нагадує таку, хоча від МОЗ уже розроблені відповідні методрекомендації по розробці системи оплати праці медзакладу КНП (див. 23 грудня 2021 року на офіційному сайті МОЗ опублікували проєкт постанови про надбавки лікарям, а 29 грудня Кабінет міністрів України ухвалив цю постанову з подальшим доопрацюванням. З 1 січня НСЗУ (33 пакет) продовжило ці доплати ще на 1 квартал 2021 року у розмірі 3000 медсестрі та 4342 грн лікар МОЗ.


З 1.09.2020 року відповідно постанові КМУ №610 від 19.06.2020 всім медичним працівникам закладів МОЗ буде проведено підвищення зарплат на 2500 грн медсестрі та 3660 грн лікарю. Фонд Ріната Ахметова виділив 300 мільйонів гривень на протидію поширенню коронавірусу, а фонд Сергія Тігіпка пожертвував 7 мільйонів районним і обласним медичним закладам, за які планують придбати апарати ШВЛ, експерс-тести, захисні костюми, маски і дезінфекційні засоби. «Ми поставили собі за мету не точковими винагородами впливати на матеріальне становище медичних працівників і зарплата лікарів у 2023 році в Україні, а з 2022 року підняти зарплату медичним сестрам до 13,5 тисяч гривень, лікарям як мінімум до 20 тисяч гривень. Але великих сум чекати не слід, переконує голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко. Відповідно, якщо медичних працівників будуть продовжувати змушувати переходити на меншу робочу ставку, ще й до того ж працювати як на повну ставку, то це може призвести до ще більшого відтоку медичних працівників, що в період загострення пандемії коронавірусу буде критичним для населення та країни в цілому. Загалом за два роки на заходи з протидії пандемії місто спрямувало понад 1 млрд грн. Лише так ми зуміємо реально підтримати медицину в умовах пандемії та зупинити відтік медичних кадрів» - акцентував Олександр Буханевич. Вимога і мінімальні гарантії стосуватимуться усіх медичних працівників, тому важливо, щоб ці видатки були заплановані в місцевих бюджетах.


Недофінансованість медичної системи доволі сильно вплинула на відтік медичних кадрів з України. «Останні роки стали особливо складними для України, однак важливо, щоб влада нарешті припинила вибірково підходити до підтримки медичної системи. Розвиток екстреної медичної допомоги. В результаті трохи підняли оклади в ЄТС і оптимізували службу швидкої допомоги - прибрали спецбригади і лікарів, водія зобов’язали мати медичну освіту і допомагати в роботі парамедику. Щоб працювати в поліклініці, необхідно обов’язково мати вищу або середню освіту. Працюючи медсестрою у поліклініці, вона отримувала 3800 гривень на місяць, зараз же її зарплатня становить близько 9-10 тисяч гривень. А також на доплати медикам, які борються з пандемією, минулого року ми виділили 1 млрд гривень. На медиків освіти ці доплати розповсюдити "забули". На Західній Україні тільки у Волинській області та Львівській області не вистачає медсестер - в інших, невеликих населених пунктах, люди тримаються за будь- яку роботу, оскільки безробіття і її не вистачає-звідси і великий відтік населення на заробітки за кордон. На одній із нарад у червні цього року президент Володимир Зеленський навів статистику зарплат лікарів. Медучреждения-КНП также могут повысить уровень зарплат за счет таких надбавок. І це заявляє уряд, який назвав» популістським " рішення попереднього уряду про зростання зарплат педагогів на тій підставі, що на його виконання і тоді, і зараз в бюджеті немає грошей.

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

Total 848,514건 1 페이지
자유게시판 목록
번호 제목 글쓴이 조회 날짜
게시물이 없습니다.

검색